top of page

Türkiye Akredite Eğitmenleri

WhatsApp Image 2024-04-19 at 12_edited.p

Psikolog DENİZ ÖZER ERYILMAZ,

Lisans İ.Ü Psikoloji, Yüksek Lisans; İ.Ü. İ.F, İşletme Yönetimi. (1986)

Arçelik A.Ş. Endüstriyel İlişkiler Departmanın da Eğitim Uzmanı olarak başladığı iş hayatına, Star TV, Hürriyet Gazetesi, CİNE5 gibi özel sektörün önde gelen kuruluşlarında Orta ve Üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 2000 yılında İzmir’ de Yaşam Atölyesi Danışmanlık Merkezini kurdu.

Özellikle Travma alanında yoğunlaşmış, 2003’ te Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Travma ve İnsan Hakları Biriminin kurulmasına öncülük ederek, Psikolog ve Psikolojik Danışmanlara Travma ve Krize Müdahale Eğitimleri vermiştir. MEB Konak RAM da verdiği ilk eğitimden sonra İzmir’ de Krize Müdahale Ekiplerinin kurulmasına öncülük etmiştir.

EMDR -1 ve 2, Çocuk ve Ergenlerle EMDR, BDT, MINDFULLNES, Şema Terapi, Psikodrama ve Aile Terapisi eğitimleri almış, Aileler ve Bireyler ile çalışmaktadır.

İlk Brainspotting Eğitimini David Grand’ den 2007 yılında almış ve uygulamalarında kullanmıştır, BRAİNSPOTTİNG-Turkey kurucu üyesidir.

WhatsApp Image 2024-04-19 at 12_edited.p

Uzm. Psikolog DÜNYA POLAT

 

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Aile Eğitimi ve Danışmanlığı’nda yüksek lisansını tamamladı. Halen İzmir Adliyesi Adli Destek ve Mağdur Hakları Müdürlüğü’nde psikolog olarak çalışmaktadır.


Psikodrama eğitimini Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde 2015 yılında tamamladı. 2014 - 2017 tarihleri arasında Uzm. Dr. Emre Kapkın’ın sürdürdüğü psikodrama
gelişim grubunda yardımcı yönetici olarak çalıştı. Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu / Orta Doğu Teknik Ünv. Sürekli Eğitim Merkezi Aile ve Çift Danışmanlığı I. ve II. Modül, EMDR I. Modül, ‘Travmada Bireysel Anlamlandırma Eğit.’ ‘Yas Eğitmi’, ‘Afetlerde Psikososyal Desteğe Profesyonel Yaklaşımlar’, Brainspotting eğitimlerini aldı. 4 yıl Dr. Emre Kapkın’dan psikodinamik kuram temelli süpervizyon eğitimi
aldı. Destekleyici Psikoterapi eğitimi süreci devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Birimi’nin yürüttüğü bir çok toplumsal travma müdahalesinde gönüllü
olarak çalıştı. Halen TPD İzmir Travma, Afet ve Kriz Biriminin koordinatörlüğünü yürtmektedir. Brainspotting Türkiye kurucu üyesidir.

WhatsApp Image 2024-04-19 at 12_edited.p

Psikolog Dr. DUYGU KANDEMİRCİ BAYIZ

2007 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2010 yılında Ege Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamladı. Yüksek Lisans sırasında Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında Ruhr Universität Bochum’da Kinik Psikoloji Bölümü’nde bulundu. Bu dönemde tanıştığı Avrupa Psikoloji Öğrencileri Federasyonu (EFPSA)’nun Türkiye’de gerçekleştirdiği kongre ve yaz okulu etkinliklerinin organizasyon ekibinde yer aldı.
 
2018 yılında Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı’nda bütünleşik doktora programını tamamladı. 2019 yılında Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde psikodrama eğitimini tamamlayarak psikodramatist oldu.
 
2009 yılından bu yana Ege Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi’nde psikolog olarak görevini sürdürüyor. 2015 yılından bu yanda TPD Travma Komisyonu üyesi ve 5 yıldır Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Afet ve Travma Psikolojisi dersini yürütüyor.
2017 yılında Andreas Herold eğitmenliğinde TRE (Tension Release Exercises) eğitimi ile başladığı ardıl çeviriye 2019 yılından bu yana Brainspotting eğitimleriyle devam etmekte. 
Brainspotting Türkiye kurucu üyesidir.

WhatsApp Image 2024-04-19 at 12_edited.p

Uzm. Psikolog ZEHRA GEM

 

Hacettepe üniversitesi psikoloji bölümünde 2012 yılında mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesin'de tamamlayıp doktora eğitimine aynı üniversitede devam etmektedir. 


Ankara Esenboğa havaalanı da başlayan iş yaşamına Batman Üniversitesi Psikoloji bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Şuan da Dokuz Eylül Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. Bilişsel davsranisci terapi, Andreas Herold eğitmenliğinde TRE (Tension Release Exercises) ve Brainspotting eğitimlerinin yanı sıra duygu düzenleme ve travma alanında kendini geliştirmiştir. 

 

Türk psikologlar derneği travma birimi üyesi olarak gönüllü olarak birçok toplumsal travmatik olayda görev almıştır.

Brainspotting Türkiye kurucu üyesidir.

Azerbaycan Temsilcisi

Uzm. Klinik Psikolog SEVİNC ISMAYILOVA


2007- 2014 yıllarında Istanbul'da psikoloji lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Istanbul'da Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi'nde staj yapmış, bir çok danısmanlık merkezi ve anaokullarında Psikolog, Aile danışmanı olarak calışmıştır. 2014 yılından itibaren Azerbaycan'da Özel Hastanede Psikoterapist olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Azerbaycan'da meslektaşlarına Masterclass eğitimler vermekte ve psikoloji alanının gelişmesi için uluslararası eğitimler organize etmektedir. Türkiye Brainspotting organizasyonu ile Brainspotting 1. düzey eğitimini tamamlamıştır.

 

Marie-José Boon

marie foto.jpg

Eğitmenlerimiz

Andreas Herold

andreas foto.png

2011 yılında David Grand’in geliştirdiği Brainspotting eğitimini alarak çeşitli uluslararası Brainspotting eğitimlerinde kendisine asistanlık yapan kıdemli bir Brainspotting uzmanıdır. Brainspotting eğitmenliğine Hollanda ve Belçika’da birçok eğitim vererek başlayan Boon, şu an dünya çapında bir Brainspotting danışmanı ve uygulayıcısı olarak çalışmaktadır. İzmir’de 1. ve 2. Aşama Brainspotting Eğitimini yürütmüştür.

Zürih Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Lisans üstü eğitimini tamamladıktan sonra Peter Levine’den Somatik Deneyimleme, David Grand’den Brainspotting, David Berceli’den Travma Salınım Egzersizleri (TRE) eğitimleri alarak travma alanında uzmanlaşmıştır. Çeşitli ülkelerdeki travmatik olaylarda gönüllü terapistlik yapan Herold İzmir’de 1. ve 2. düzey Brainspotting eğitiminde yardımcı eğitmenlik yapmıştır.

Eğitimi Geliştiricisi Dr. Psikoterapist David GRAND

DAVİD FOTO.jpg

International Üniversitesi’nde Klinik Sosyal Çalışmacı lisansı ve doktora derecesini almış Amerikalı Dr. Psikoterapist David Grand travmanın iyileştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Konuşmaya dayalı terapilerin aksine daha kısa sürede sorun tespitini yapmayı ve tedavi etmeyi sağlayan beyin temelli terapilere psikoloji alanında ilgi giderek artmaya başlamıştır. David Grand bu noktada hem konuşma terapilerinin hem de beyin-temelli terapilerin güçlü yönlerini birleştirdiği Brainspotting metodunu geliştirmiştir.

Grand, 11 Eylül saldırısı, Katrina ve Newton kasırgaları ve Irak/Afganistan Gazileri gibi çeşitli travma mağdurlarıyla çalışmıştır. Ayrıca Brainspotting: The Revolutionary New Therapy for Rapid and Effective Change and Emotional Healing at Warp Speed adlı kitabın yazarıdır.

bottom of page